ROBOT

معرفی صنایع رباتیک مکاترون

صنایع رباتیک مکاترون مفتخر است که توانسته است  از سال 1390 خدمات خود را در حوزه های آموزشی رباتیک، الکترونیک و برنامه نویسی در اختیار دانش آموزان، دانشجویان و علاقمندان قرارداده و بیش از 1000 ترم و دوره تخصصی را در سطح مراکز آموزشی و دانشگاهی تهران و استان های کشور برگزار نماید.

این مجموعه از سال 1394 با نام مدرسه رباتیک مکاترون فعالیت خود را توسعه بیشتری داده و همچنین در سال 1398 در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران مجموعه جدید ربوپارک مکاترون (واحد فناور مدرسه رباتیک) را تاسیس نموده و وارد حوزه های جدیدی از آموزش گردید.

این مجموعه در حال حاضر طراح و تولید کننده انواع بسته های آموزشی رباتیک، بسته های آموزشی الکترونیک، تولید کننده کتب آموزشی رباتیک، الکترونیک و برنامه نویسی می باشد.

 

اهداف و برنامه های ربوپارک

دانش آموزان و علاقمندان به یادگیری رباتیک به صورت کاملا مفهومی، کاربردی، سرگرمی، تفریحی و دست ورزی از سن 5 سال به بالا می توانند در مجموعه ربوپارک مکاترون (دانشگاه علوم و تحقیقات تهران ساختمان مرکز رشد) وارد این دوره های آموزشی شده و تمامی بخش های ربات را با ایده و سلیقه فردی طراحی کرده و با استفاده از قطعات و تجهیزات موجود نسبت به ساخت آن اقدام نمایند.

مخترع کوچک آینده ؟؟؟

جشنواره مخترع کوچک آینده با شعار مخترع کوچک امروز، آینده روشن فردا فعالیت خود را از سال 1398 همزمان با آغاز پدیده منحوس کرونا آغاز نمود، تا بتواند یک سرگرمی کاربردی و آموزشی برای دانش آموزان و علاقمندان باشد، این جشنواره تاکنون 8 دوره برگزار گردیده است که در طی هر دوره به یک موضوع تخصصی برای رقابت مجازی بین دانش آموزان از سراسر کشور پرداخته است.

در هر دوره از مسابقات موضوعاتی شامل : رباتیک، شهرهوشمند، کاربرد ریاضیات در زندگی، ربات های آتش نشان، ربات های ورزشکار، انرژی پرداخته شده است. که با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری، باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد، شرکت توزیع برق، مدارس استعداد درخشان، سازمان آتش نشانی، دانشگاه آزاد و… برگزار شده است.

واحد انتشارات مکاترون

بخش انتشارات واحد فناور مدرسه رباتیک مکاترون از سال 1390 به صورت کاملا تخصصی در زمینه طراحی، تدوین، تالیف، ترجمه  و گردآوری کتب آموزشی رباتیک، الکترونیک، برنامه نویسی، مکانیک، و سایر علوم مهندسی فعالیت می نمایدو مفتخر است که در یک دهه گذشته بیش از ده ها عنوان کتاب در این حوزه منتشر نماید. یکی از تفاوت های این مجموعه، کتب با کاربری آموزشی چند گانه می باشد که شامل آموزش رباتیک، زبان انگلیسی، ریاضیات، کامپیوتر، علوم و زیست شناسی در یک ترم آموزشی به صورت همزمان می باشد.

رباتیک مکاترون

واحد تولید ربات های آموزشی و برد های آزمایشگاهی

صنایع رباتیک مکاترون با بیش از 20 نمایندگی و شعبه همکار در داخل و خارج از کشور توانسته است نیاز ها و خدماتی که این عزیزان به صورت اختصاصی (ربات، قطعات، بردهای الکترونیکی و ….) داشته اند با توجه به ظرفیت ها و تجهیزات تولیدی که مجموعه مکاترون از آن برخوردار است را طراحی نموده و با نام و برند شخصی در اختیارشان قراردهد.

پلی میان رباتیک و بازار کار

زمانی که دانش پذیران و کارآموزان محترم از واحد فناور مدرسه رباتیک مکاترون فارغ التحصیل می شوند، حداقل دانش و مهارتی که کسب نموده اند شامل موارد زیر می باشد : 1. آشنایی کامل با ابزار کار شامل هویه کاری، استفاده از مولتی متر، آشنایی با منابع تغذیه و اسیلوسکوپ، آشنایی با تجهیزات و ابزار کامل موجود در یک جعبه ابزار، آشنایی با انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی، تسلط بر کامپیوتر، طراحی و شناخت زبان های برنامه نویسی، آموزش بیش از 500 لغت زبان تخصص در مهندسی.

دوره های تربیت مدرس رباتیک

واحد فناور مدرسه رباتیک مکاترون از سال 1394 مفتخر است با بهره گیری از اساتید محترم دانشگاه علوم و تحقیقات، فارغ التحصیلان دانشگاه های صنعتی شریف، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و شهید بهشتی نسبت به برگزاری دوره های تخصصی تربیت مدرس اقدام نموده و تعداد کثیری دانش پذیر را جذب و در دوره های کاربردی مانند تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی، مدرس رباتیک پایه (کودکان) برنامه نویسی و طراحی مکانیک تحت آموزش قرار داده و بعد از اتمام دوره نسبت به صدور گواهینامه (مهارت) برای این عزیزان اقدام نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.