Notice: Trying to get property of non-object in /home/mecatro2/domains/mecatronco.ir/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3870
آموزش نرمافزار word - جلسه نهم - صنایع رباتیک مکاترون
logo
صنایع رباتیک مکاترون
صنایع رباتیک مکاترون

آموزش نرمافزار word – جلسه نهم

آموزش گام به گام و تصویری نرم افزار word

جلسه نهم : آشنایی با سربرگ insert – تنظیمات جدول

در جلسه قبل با نحوه رسم جدول در برنامه word آشنا شده اید و حال باید بدانید که جدولتان را چگونه می توانید به شکل دلخواه خود در بیاورید.

زمانی که جدولتان را با هر کدام از روش هایی که در جلسه هشتم به آن ها اشاره کردیم، رسم نمودید ۲ سربرگ جدید باز می شود تحت عنوان Design و Layouمی توt که در هر کدام می توانید تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

سربرگ Design :

در سربرگ Design اولین کادر گروه Table Style Option قرار دارد که با تیک دار و یا عدم تیک دار کردن گزینه های آن، در سطر و ستون های جدول رسم شده تغییرات ایجاد خواهید کرد و قادر خواهید بود ساختار انتخابی سبک را بنا به نیاز خود تغییر دهید.

بخش دوم : Table style

تغییرات در ساختار جدول:

برای تغییر در ساختار یک جدول کافی است به سربرگ Design رفته و از کادر گروه Table style ساختار مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که با کلیک بر روی فلش کوچکی که در سمت راست کادر محاوره ای سبک ها قرار دارد می توانید سبک های بیشتری را بطور همزمان مشاهده کرده و انتخاب نمایید.

نکته: با انتخاب گزینه Shading که در این کادر گروه قرار دارد می توانید رنگ کلی جدول را که در حالت عادی و پیش فرض سفید است را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید. بدین صورت که جدول و یا سلولهای مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک بر روی فلش کوچک زیر آن و باز شدن کادر رنگها، رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید.

بخش سوم : Borders

در همین سربرگ کادر گروه Borders قرار دارد که با انتخاب گزینه Line Weight سایز خطوط (۱) و توسط گزینه Pen color رنگ خطوط را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه Border style اقدام به انتخاب نوع و سبک خط (بردار) نمایید. با کلیک بر روی هرکدام از این گزینه ها، انواع بیشتری از زیر مجموعه های آنان در اختیار شما قرار خواهند گرفت که با انتخاب نوع مورد نیاز خود میتوانید خطوط تشکیل دهنده جدول را شخصی سازی نمایید.

حال برای اعمال سبک و رنگ انتخاب شده جدید نوبت به اعمال آن بر روی خطوط تشکیل دهنده جدول خواهد رسید. برای این کار کافیست پس از انتخاب رنگ (۲) و سبک جدید برای خطوط گزینه Border Painter را انتخاب کنید تا نرم افزار فلش ماوس را تبدیل به قلم مو نماید (۴). حال با کشیدن این قلم مو بر روی خطوط دلخواه، رنگ و سبک جدید بر روی این خطوط اعمال خواهد شد.

همچنین در قسمت (۳) می توانید مشخص کنید که تغییرات کدام جهت خطوط اعمال کند.

پس از انجام تنظیمات مورد نظر بر روی خطوط کلیک کنید و نتیجه را مشاهده بفرمایید.

 

تهیه شده در صنایع مهندسی کامپیوتر مکاترون

مدرس : مهندس عاطفه حسین زاده گروی

 

 

 

دیدگاه‌ها (۰)

*
*


+ پنج = 12

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

من با این شرایط موافق هستم.